close

GJUMË DHE DASHURI - Film i Gjatë Artistik

Titulli origjinal: Gjumë dhe Dashuri

Titulli Anglisht: Love and Sleep

Gjatësia: 85 '

Regjia: Arsim Haliti

Skenari: Arian Krasniqi, Arsim Haliti

Producent: Valon Bujupi

Producent Ekzekutiv: Valon Jakupaj

DOP: Isak Duraku

Montazha: Enis Saraqi

Aktorët: Besim Ajeti, Anisa Ismajli etj.

Kompania e prodhimit: GEGNIA FILM

Sinopsisi:

Gjumi dhe Dashuria është një tregim rreth Astrit i cili bën gjithçka në fuqinë e tij për të shëruar vajzën e tij Zana, e cila për muaj të tërë ka rënë në koma pas një aksidenti me makinë.

Astriti është përballur me disa vendime të vështira dhe vendos të shesë shtëpinë në mënyrë që të dërgojë vajzën e sajë jashtë vendit për trajtime më të mira. Gjatë kohës në spital mjekët zbulojnë se Zana është shtatzënë, e cila trondit Astrit.
Astrit është ballafaquar me një problem që e vë atë në një konflikt me gruan e tij në një përpjekje për të gjetur me kë është vajza e tij shtatzënë.
Të ballafaquar me këtë problem Astrit vendos për të gjetur babanë e foshnjës së palindur.

Kontaktuesi:

Valon Bujupi
Valon Jakupaj
[email protected]
www.gegniafilm.com

Partnerët tanë